Zdravlje i medicina

Kanadska studija potvrdila vezu između autizma i aluminijskih adjuvanata u cjepivima

K.A.

Prije samo dva tjedna pisalo se o studiji iz Francuske koja je izazvala veliku zabrinutost oko aluminijskih adjuvanata korištenih u cjepivima. Autori ove studije napisali su: „Zabrinutost zbog sigurnosti aluminijskih adjuvanata pojavila se nakon neočekivano duge bioperzistencije u imunološkim stanicama kod pojedinaca te izvješća o pojavi sindroma kroničnog umora, kognitivne disfunkcije, mijalgije, disautonomije, autoimunih/upalnih karakteristika povezanih s višestrukom primjenom cjepiva koje sadržavaju Al (aluminij).“

Ukratko, francuska studija pokazala je da, kada su manje doze aluminijskog adjuvanta ubrizgavane učestalo tijekom kratkog vremenskog razdoblja – kao kod cijepljenja u djetinjstvu – aluminij je imao veću vjerojatnost završiti u mozgu, a francuski znanstvenici objavili su strogo upozorenje o upotrebi aluminijskih adjuvanata u cjepivima:

U kontekstu masovnog razvoja strategija zasnovanih na cjepivu širom svijeta, ova studija može ukazati na to da je potrebna ponovna procjena toksičnosti i sigurnosti aluminijskih adjuvanata.

Kanadski znanstvenici ustanovili izravnu vezu

U časopisu Journal of Inorganic Biochemistry, u prosincu 2017. godine, dr. Christopher Shaw i suradnici sa Sveučilišta u Britanskoj Kolumbiji objavili su uvjerljive biološke dokaze koji povezuju aluminijske adjuvante, koji se koriste u cjepivima, s razvojem autizma. Sam naslov studije trebao bi izazvati zabrinutost roditelja: Subkutane injekcije aluminijskog adjuvanta iz cjepiva aktiviraju gene urođenog imunološkog odgovora u mozgu miša, koji su homologni biomarkerima autizma

Kao što autori studije navode: „Čini se da je Al (aluminijski adjuvant) potaknuo aktivaciju urođenog imunološkog odgovora i promijenio kolinergičku aktivnost kod miševa mužjaka, kao što to biva kod autizma. Ženke su manje osjetljive na izlaganje Al, jer su promijenjene samo ekspresije NF-kB i TNF-α. Regionalni uzorci promijenjene genske ekspresije također su pokazali spolne razlike, budući da je frontalni korteks bio najugroženije područje kod mužjaka, a cerebelum kod ženki. Dakle, aluminijski adjuvant potiče upalu mozga, a mužjaci pokazuju veću osjetljivost na toksične učinke istog.“

Važno je napomenuti da su znanstvenici pronašli spolne razlike u tome kako su miševi reagirali; muški miševi pokazali su veću osjetljivost, što je u skladu s onim što vidimo kod autizma - otprilike 80% slučajeva su dječaci.

Kanadski znanstvenici su u svojoj studiji prikazali dijagram koji pokazuje kako aluminijski adjuvant može doprinijeti upalnoj kaskadi u mozgu, koja vodi do autizma.

Ovaj rad izuzetno je važan, jer pokazuje povišenje IL-6 u mozgu, što pruža čvrstu vezu s imunološkom aktivacijom. Snažan je dokaz koji podupire hipotezu o Al-adjuvantu kao uzročniku autizma.

Radi kratkog osvrta, ovdje su četiri ključna znanstvena otkrića, od kojih se većina dogodila u zadnjih trideset šest mjeseci, koja su pokazala jasnu vezu između Al-adjuvanta u cjepivima i autizma:

Učitaj još...
0

Možda će vas zanimati