Hrvatska i znanost

U svibnju se pripremite za Psihozij na Filozofskom

V.Č.

Ovog proljeća održat će se 5. po redu Psihozij, kongres studenata psihologije, od 13. do 15. svibnja na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Kongres s međunarodnim sudjelovanjem organizira Klub studenata psihologije STUP.

Psihozij okuplja studente i stručnjake iz Hrvatske i inozemstva, i to ne samo s područja psihologije, vodeći se za idejom interdisciplinarnosti i internacionalnosti. Uloga Psihozija je omogućiti razmjenu znanja i iskustva bez granica, uz opuštenu atmosferu i dobru zabavu. Od osnutka 2011., Psihozij su posjetili mnogi studenti iz cijele regije. Ambicije skupa u narednim godinama uključuju daljnje širenje međunarodnog sudjelovanja i dodatno povećanje kvalitete programa. Prijave za aktivno sudjelovanje su otvorene do 22. travnja, zato požurite!

Na ovom polujubilarnom izdanju Psihozija očekuje vas:

Dragica Barbarić je kognitivno-bihevioralna terapeutkinja koja će kroz dinamičnu radionicu predstaviti koncept mindfulnessa, odnosno na hrvatskom, usmjerenu svjesnost. Mindfulness se odnosi na meta-stanje potpune usredotočenosti na sadašnjost, u kojem se misli i osjećaji opažaju i analiziraju, ne dopuštajući da nas preuzmu. Mindfulness je vještina koja svakoj osobi može pomoći prebroditi svakodnevne životne prepreke i doprinijeti svačijem blagostanju.

Dr.sc. Dragutin Ivanec, profesor s Odsjeka za psihologiju s Katedre za eksperimentalnu psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu, aktivno istražuje područje psihologije boli od početka svog znanstvenog rada. Psihologija boli fokusira se na percepciju boli, doživljaj osjeta boli te spoznaje iz tog područja primjenjuje u zdravstvenom području u okviru kognitivno bihevioralne terapije. Profesor Ivanec predstavit će svoja istraživanja boli kao jedan od glavnih stručnjaka na ovim geografskim područjima.

Baran Metin doktorand je na Sveučilištu u Utrechtu koji će pričati o odgađanju obaveza na poslu i svojem istraživanju dobrobiti zaposlenika, u teoriji i praksi.

Peter Edelsbrunner, doktorand na Sveučilištu znanosti i tehnologije ETH Zürich, kroz radionicu će približiti Bayesovski pristup statistici ambicioznim istraživačima i svima onima koji se takvim osjećaju, te će biti moguće na licu mjesta u specijalnom programu isprobavati jednostavnije analize.

Dr.sc. Nataša Jokić-Begić profesorica je s Odsjeka za psihologiju s Katedre za zdravstvenu i kliničku psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu s dugogodišnjim iskustvom dijagnostike i tretiranja psihičkih smetnji, pa i iskustvom predavanja na Psihoziju. Kao stručnjakinja educirana u kognitivno-bihevioralnoj terapiji, predstavit će temu KBT pristupa terapiji anksioznih smetnji.

Dr.sc. Vesna Gavrilov-Jerković profesorica je na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu s dugim iskustvom djelovanja na području kliničke psihologije koja se hrvatskim studentima predstavlja kao srpska Nataša Jokić-Bekić. Na plenarnom predavanju govorit će o psihološkoj otpornosti odnosno o faktorima koji nas čine otpornima na razvoj psihičkih poremećaja.

Ovo je samo dio koji čini program Psihozija 2016. Organizacija Psihozija se voli dobro zabaviti, zato možete očekivati dobru zabavu i u večernjim satima nakon edukativnog programa. Ulaz je besplatan za sve posjetitelje.

Možda će vas zanimati